Ezeket hogyan lehetne kiszámolni? SOS


Sürgős segítségre lenne szükségem a Fizika leckémmel kapcsolatban. Ha valaki tudja, hogy hogyan kell kiszámolni, segítene?


1. ) Mennyivel változik meg 1 mol kétatomos ideális gáz belső energiája, ha hőmérséklete 3 K-nel növekszik?


2. ) 5 mol normál állapotú, egyatomos ideális gáz belső energiája melegítés során 10%-kal nő. Mekkora a gáz hőmérséklete melegítés végén? Mekkora a belsőenergia-növekedése?


3. ) Egy dugattyúval elzárt hengerben a levegőt lassan nyomjuk össze úgy, hogy közben a levegő hőmérséklete ne változzon. A munkavégzés 100 J. Történt-e az összenyomás során a gáz és a környezete között hőcsere, ha igen, akkor mekkora ennek mértéke?



2018. okt. 3. 15:01
 1/2 anonim válasza:
0%
Kérdezd meg a kémia tanárodat.
2018. okt. 11. 09:11
 2/2 anonim ***** válasza:

A pV = nRT = NkT képletet kell alkalmazni, valamint tudni, hogy a belső energia minden szabadsági fokra ε = kT/2, ezek összege Eb = fkT/2. És ismerni kell a hőtan első főtételét Eb = Q + W.

Az első képletnek igaznak kell lennie a gázra minden állapotban.

2018. okt. 11. 10:33