Ezeket a feladatokat hogyan lehet kiszámolni?


1. Egy kis kikötőben egyszerre csak egy hajó rakodhat. Az egyik nap 5 és 12 óra között biztosan érkezik

két hajó. A rakodás mindkettő esetében 53 percet vesz igénybe. Mennyi a valószínűsége, hogy nem kell

várniuk egymásra?

2. A kész termékek meghibásodását forma és méret szerint különböztetik meg. A formai meghibásodás valószínűsége 0,05, a méret szerinti meghibásodás valószínűsége 0,01. Mi a valószínűsége annak, hogy a

találomra kiválasztott termék forma- és mérethibás lesz?


2015. jan. 3. 08:55
 1/3 anonim válasza:

Ez ha minden igaz,valószínűség számítás = kedvező/összes eset


P=k/n P-valószínűség, k-kedvezőesetek száma, n-(lehetséges), összes esetek száma


De.. lehet butaságot írtam :)

2015. jan. 3. 09:31
 2/3 anonim válasza:

1. 5 és 12 között 7*60=420 perc van. X első hajó, rakodás 53 perc Y második hajó, rakodás 53 perc | x − y |> 53 esetén nem kell várniuk egymásra. x − y > 53 és y − x > 53 T (420 − 53) 2 P (keresett ) = háromszögek = = 0.76354 . Tnégyzet 4202


53 53 420 X

2015. jan. 6. 14:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :) és a másodikat esetleg nem tudod?
2015. jan. 6. 15:54