Hogyan kell ezeket a feladatokat kiszámolni?


Nem értem a matekot. ismét. >< :D és fontos lenne.

Ezeket a feladatokat h kell kiszámolni?

7/2(x-1)+5/x-1=3 - olyan egyenletek ahol a nevezőben is van x. Légysz segítsetek. Köszi :)



2012. ápr. 29. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:

ha a nevezőben van ismeretlne akkor először kikötést kell tenni:

nevezőben nem állhat 0:

2(x-1) =nem 0

2x =nem 2

x =nem 1


x =nem 0


beszorzol a közös nevezővel:

legegyszerűbb: 2x(x-1)


7x+10(x-1)-2x(x-1)=6x(x-1)

7x+10x-10-2x^2+2x=6x^2-6x

0=8x^2-25x+10


megoldóképlettel:

(25+-17,5)/16

x1=2,65

x2=0,47

2012. ápr. 29. 14:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon köszönöm! Megértettem. Már menni fog. :) 1000 Köszi :)
2012. ápr. 29. 18:53