Nem értem a matekot. ismét. >< :D és fontos lenne.
Ezeket a feladatokat h kell kiszámolni?
7/2(x-1)+5/x-1=3 - olyan egyenletek ahol a nevezőben is van x. Légysz segítsetek. Köszi :)
2012. ápr. 29. 12:46
1/2 anonim válasza:
ha a nevezőben van ismeretlne akkor először kikötést kell tenni:
nevezőben nem állhat 0:
2(x-1) =nem 0
2x =nem 2
x =nem 1
x =nem 0
beszorzol a közös nevezővel:
legegyszerűbb: 2x(x-1)
7x+10(x-1)-2x(x-1)=6x(x-1)
7x+10x-10-2x^2+2x=6x^2-6x
0=8x^2-25x+10
megoldóképlettel:
(25+-17,5)/16
x1=2,65
x2=0,47
2/2 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon köszönöm! Megértettem. Már menni fog. :) 1000 Köszi :)
2012. ápr. 29. 18:53