Két szám aránya 8:5, különbségük 90. Melyik ez a két szám? Milyen módszerrel kell kiszámolni az ilyen jellegű feladatokat? Mi a helyes megoldás ezen esetben?

2011. márc. 2. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

8x - 5x = 90

3x = 90

x = 30


8x = 240

5x = 150


arányuk 8:5, különbségük 90

2011. márc. 2. 17:36
 2/2 Silber ***** válasza:

A két szám legyen x, és y.

Tehát x-y=90, és

8/5=x/y

Kifejezzük az egyik egyenletből valamelyik változót, majd visszahelyettesítünk a másik egyenletbe:

x=90+y

8y=5x

8y=5(90+y)

8y=450+5y

3y=450

y=150

Innen visszahelyettesítve:

x=90+y=240

2011. márc. 2. 17:40