2011. márc. 2. 17:32
1/2 anonim válasza:
8x - 5x = 90
3x = 90
x = 30
8x = 240
5x = 150
arányuk 8:5, különbségük 90
2/2 Silber válasza:
A két szám legyen x, és y.
Tehát x-y=90, és
8/5=x/y
Kifejezzük az egyik egyenletből valamelyik változót, majd visszahelyettesítünk a másik egyenletbe:
x=90+y
8y=5x
8y=5(90+y)
8y=450+5y
3y=450
y=150
Innen visszahelyettesítve:
x=90+y=240