Egy folyó sebessége 4km/h. Egy csónak a folyóra merőlegesen 2 perc alatt ér át. A kiindulási helyzethez képest hol ér partot? Mekkora a sebessége a csónaknak a folyóhoz képest, ha a kiindulási hely és az érkezési pont távolsága 400 m?2011. okt. 16. 12:08
1/1 anonim válasza:
A folyó 2perc alatt a csónakot s=v*t=1,11*120=133,33 métert viszi. Ugye a folyó szélte, a folyó által vitt útból lehet meghatározni pitegorasszal azt a 400métert. Vagyis 400²=133,33²+x². Ebből x-et ki lehet számolni, vagyis olyan széles a folyó. Ebből a v=s/t=x/120