Mi ennek a megoldása? (fizika, egyenes vonalú egyenletes mozgás)


Egy kerékpáros 6 m/s sebességgel halad lejtős terepen lefelé, majd visszafordul, de felfelé lassabban tud haladni. Az oda és vissza útja összesen 54 percig tartott, az egész útra számított átlagsebessége 4 m/s.

a)Milyen távolságból fordult vissza?

b)Mekkora sebességgel haladt visszafelé?

Főleg a b)érdekelne.


2010. szept. 20. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyenletes mozgásnál az átlagsebesség=(Összes út)/(összes idő). Átlagsebesség 4m/s, idő=54*60s =3240 másodperc. Mivel a megtett út 2s, ezért s=2*3240=6480m. A lejtőn a 6480 m-t Lefele t=6480/6=1080s=18min ideig ment, visszafele 54-18=36 percig. Ekkor a sebessége (mivel egyenesvonalú, egyenletes mozgásról beszélünk) v=6480/2160=3m/s.
2010. szept. 20. 18:26
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!!!Nekem is ez jött ki:) Csak a három (másik) legjobb fizikás győzködött arról hogy 2 m/s mert a 4 a 6-nak és a kettőnek az átlaga.:)
2010. szept. 20. 18:32