Hogyan kell kiszámolni ezeket a matek feladatokat?


4, Egy gráfban 5 csúcs van. Az egyes csúcsokból 3,1,1,1,2 él indul. Hány éle van a gráfnak?


2, Ábrázolja az f(x)= -2/3x+2 függvényt a (-3,6) intervallumon!


11, Egy dobozban 3 sárga golyó van. Hány piros golyót tegyünk hozzá, hogy a piros golyó húzásának valószínűsége legalább 70 % legyen?


12, Hány deciliter zsír van 0,75 liter 2,8 zsírszázalékos tejben?


14, Egy fagylaltárusnál ötféle fagylalt van. Valaki szeretne egy kétgombócos fagylaltot venni.

Hányféleképpen teheti meg, ha

a)a két gombóckülönböző, és a sorrendjük is számít (mert tölcsérbe kapja);

b)a két gombóc lehet egyforma is, és tölcsérbe kapja;

c)a két gombóckülönböző, és a sorrendjük nem számít, mert kehelybe kéri?


16, Hány csúcsa van annak a konvex sokszögnek, melyben az oldalak és átlók száma együttesen 153?

a)Számítsa ki a sokszög köré írható kör sugarát!

b)Hány százalék a leesett hulladék, ha az előző körből kivágjuk a sokszöget?



Köszönöm előre is a segítséget!


2011. jan. 16. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

12)

0.75liter = 7.5 deci

7.5*0.028 = 0.21 deci zsír

2011. jan. 16. 10:44
 2/7 anonim ***** válasza:
2.) mivel ez egy lineáris függvény, elég ha először x helyére behelyettesíted -3-at, a kapott érték lesz az y tenegelyen való érték, majd ábrázolod a pontot koordináta-rendszerben üres karikával, mert nyílt intervallumot adtak meg. ugyanezt megcsinálod 6-tal is, azt is ábrázolod és a két pontot összekötöd és már kész is
2011. jan. 16. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:

11.) piros golyó száma:x

x/(x+3)=0,7

x=0,7x+2,1

0,3x=2,1

x=7

7 piros golyó kell

2011. jan. 16. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:

14.)

a: először 5 féléből választhat, utána csak 4-ből, mert nem lehet ugyanolyan

5*4=20 féleképpen teheti meg

b: ha lehet egyforma, akkor 5*5=25 féleképpen

c: ha nem számít a sorrend és különböző, akkor ez kombináció, vagy (5alatt2)=10 féleképpen választhat

2011. jan. 16. 11:16
 5/7 anonim ***** válasza:

4., azt gondold meg, hogy egy élet hányszor számolsz, amikor összeszámolod, hogy egyes csúcsokból 3,1,1,1,2 él megy ki


11., felírod egyenlőtlenségként, megoldod


12., egyszerű százalékszámítás és mértékegység átváltás, csak számolás, ötlet semmi nem kell hozzá


14., ezek amiket permutáció, kombináció, stb. néven tanultatok, annyi a feladat, hogy meg kell találni, hol melyik van (vagy inkább megérteni, hogy melyik képlete miért úgy van, és akkor megy ez anélkül, hogy be kéne magolni, hogy mit nevezünk permutációnak vagy kombinációnak)


16., X szel jelölöd a sokszög csúcsainak számát, X segítségével ki tudod fejezni mind az oldalak, mind az átlók számát, amik együttesen 153-at adnak, így van egy egyenleted X-re, amit megoldasz.

2011. jan. 16. 11:46
 6/7 anonim ***** válasza:

16.) oldalak száma: n

átlók száma: n*(n-3)/2

n*(n-3)/2+n=153^

n^2-3n+2n=306

n^2-n-306=0 -->másodfokú megoldóképlettel

n1=18 n2=-17 -->n2 nem megoldás, mert az oldalak száma nem lehet negatív

vagyis 18 oldalú sokszög

2011. jan. 16. 11:47
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2011. jan. 17. 10:00