SOS! Ezeket a matek feladatokat hogyan kell kiszámolni?

[link]
2010. márc. 30. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak el kell végezni a kijelölt műveleteket.

A pit veheted 3,14-nek.

2010. márc. 30. 20:28
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát elvégzed a műveletet:

Ha "hagyományos" számot kell összeszorozni törttel, akkor a számot a számlálóval(felső) szorozzuk.

Tehát ezután a számlálóban lesz 36,25 * pí, a nevezőben meg 180. A számlálóban meg kell hagyni a pí -t, de a 36,25-öt nyugodtan eloszthatod a 180-nal, mivel a törtvonal ugyebár osztást jelent. Így jön ki a 0,2 pí (persze kerekítve).

De ha ez nem érthető akkor képzeld a pí helyére a 3,14-et. Így a beszorzás után fent lesz 36,25 * 3,14, azaz 113,825. Ezt 180-al osztva kb. pont 0,2 pí -t, azaz 0,628-at kapunk.

2010. márc. 30. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:

A pi-t azt sose írd át. Legegyszerűbb otthagyni mindig.

36fok 15szögperc = (igen elosztod a 15-öt 60-nal, majd hozzáadod a 36-hoz, így átváltod fokba a fok meg szögpercet)


Amúgy meg az összesnél csak annyi, hogy sima számot szorzol egy törttel. Vagyis a számot szorzod a tört számlálójával, utána osztasz a nevezővel. De tök mindegy mert az osztás szorzás egyenrangú, tök mindegy melyiket végzed el előbb, ha nincs zárójel.

Szóval például a 118*(pi/180)

Ennél megteheted azt, hogy előbb elosztod a 118-at a 180-nal, és csak utána szorzol pivel, amit el se kell végezni, csak a végeredményben odaírni mellé a pi-t.


118*(pi/180) = (118/180)*pi = 0,656*pi

És kész, ennyi a végeredmény.


Legutolsónál meg törtet szorzol törttel (tudnod kéne már), megsúgom ki fog esni a pi.

2010. márc. 30. 21:45
 4/4 anonim ***** válasza:
A pi-t nem szabad átírni, pl. ha véletlen kiesne, akkor pontatlan eredményt kapsz.
2010. márc. 31. 00:59