Fizika? Gépkocsi fényszoro izzójának felirata 12v 45w mennyi az izzo üzemi áramerőssége? Mennyi az uzemi ellenállása? Mennyi nergiát igenyel az izzó félórás üzemeltetése? // Ezeket hogyan kell kiszámolni?

2013. szept. 18. 21:17
 1/1 anonim ***** válasza:

P=U*I , itt csak I az ismeretlen.

Ha megvan I, akkor R=U/I

P=W/t -> W=P*t, ahol t=30*60=1800 másodperc.


Már tudsz mindent.

2013. szept. 18. 21:20