Szabi9819 kérdése:

Az 1200 W teljesítményű mosógépet 200 V. Mekkora a rajta átfolyó áramerősség? Mennybe kerül az üzemeltetése, ha egy program lefutása 45 percig tart és 1 kWh elektromos energia 25 ft-ba kerül?

Nem tudok rájönni a megoldásra :/

2013. jan. 5. 18:18
 1/2 Vortrex ***** válasza:

1. A Teljesítmény (W) az Feszültség (V) és az Áramerősség (A) szorzata. 1200W=200V*XA ---> X=6A


2. 1 kWh/25Ft = 1000Wh/25Ft ami 40W/1Ft, tehát 40W az 1 Ft óránként. Ha 1200W-ot elosztjuk 40W-tal akkor megkapjuk, hogy 30Ft-ot fogyaszt a mosógép 60 perc alatt, ezt megszorozzuk 3/4 órával (mivel 45 percet megy) 22.5 Ft-ot kapunk.

2013. jan. 5. 18:37
 2/2 anonim ***** válasza:
6 amper átfolyó áram, (1200W/200V=6A). 1200W-ot fogyaszt 1 óra alatt. 1 óra 60 perc. 1200W/60perc=20W/perc. 45 perc egy mosás, 45perc*20W=900W fogyasztás 45 perc alatt. 1kWh=25Ft, 900W=0,9kWh*25Ft=22,5 Ft egy 45 perces mosás.
2013. jan. 5. 18:40