Hogy kell ezeket a szögeket kiszámolni?


[link]


[link]


[link]


És például az utolsóban is a PAC,ACP az melyik szög?


2014. jan. 12. 16:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem utolsó hanem a 2. képen.
2014. jan. 12. 16:15
 2/4 anonim ***** válasza:
1. A DAB háromszög egyenlő szárú, ezért ß=50°. Tetszőleges háromszög belső szögeinek összege 180°, ezért Ł=80°. ß+y=90°, ezért y=40°, és megintcsak a szögösszegre hivatkozva d+y+90°=180°, amire d=50°.
2014. jan. 12. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Szögösszeg miatt Ł+ß+y=180°, ezért Ł=105°. Mivel E; E; és y szögek 1 egyenesre esnek, ezért E+E+y=180°, amiből E=70°.


Mivel a PAC(szög) és Ł is egy egyenesre esnek, ezért PAC(szög)+Ł=180°, amiből PAC(szög)=75°.


Megint szögösszeg; APC(szög)+E+PAC(szög)=180°, ebből APC(szög)=35°, ezzel a szöggel a d csúcsszög, tehát d ugyanakkora, vagyis d=35°.


Az ACP(szög) megegyezik az E szöggel, vagyis ACP(szög)=E=70°.

2014. jan. 12. 16:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. jan. 12. 17:57