Hogylehet kiszamolni a 625 osztoit?


2014. jan. 9. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Írsz egy programot egy számlálóciklussal, amiben 1-től 625ig az éppen aktuális indexszel megnézi, hogy osztható-e. Raksz bele egy feltételt, hogy ha igen, akkor írja ki. :D

Egyébként fejben úgy jöhetsz rá, hogy megnézed a "nevezetes" számjegyeket. Nem páros, így maradt a klasszikus 3,5,7,9,11 oszthatósági szabály. 3-al nem, 5el kapásból igen. Ha már eljutottunk az 5-höz, akkor lehet gondolkozni annak a hatványaival. 25,125

Egyébként most gyorsan tényleg leprogramoztam és valóban az osztói: 1,5,25,125,625 (ha az egyet és saját magát is belevesszük)

2014. jan. 10. 02:48
 2/2 anonim ***** válasza:

625=5^4

d(625)=5 (d az osztók száma)

Tudjuk, hogy 625 csak 5 (0-4) hatványaival osztható, a prímtényezős felbontás miatt

5^0*5^4=1*625

5^1*5^3=5*125

(5^2)^2= 25^2

Ha megnézed felhasználtuk az összes hatványt.

2014. febr. 17. 21:04