en nem tudom kiszamolni,mas modszerrel a Vth mint pl. huromarammal...vagy KVL,KCL el,szuperpozicio - nem jon ki a 15V
2014. jan. 9. 17:50
1/3 bongolo válasza:
Nem értem, mi a gondod. A példa kiszámolja simán a csomóponti törvény (KCL) alapján. A V₁ csomópontra írja fel a Kirchoff-ot.
2/3 bongolo válasza:
Nekem kijön szuperpozícióval is:
A feszültségforrásból:
Az áramforrás helyébe szakadás, ezért csak a 4k és 5k számít. Az 5k-n eső feszültség:
U₁ = 3·5/(4+5)
Az áramforrásból:
A feszültségforrás helyébe rövidzár, ezért a 4k és az 5k párhuzamosan vannak kapcsolva. A rajtuk átmenő áramból lesz a kapocsfeszültség:
U₂ = 6mA · (4K || 5k) = 6·20/9
Együtt a kettő:
U = 15/9 + 120/9 = 135/9 = 15V
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az összesre :)
2014. jan. 10. 11:43