Egyik kondenzátort 80 V-ra töltjük, a másikat, amelynek kapacitása 20 Fµ,40 V feszültségre töltjük. Ezután a két kondenzátort párhuzamosan kötjük. Ekkor 60 V feszültséget mérhetünk rajtuk. Mekkora az elsı kondenzátor kapacitása? [20 Fµ ]


2018. okt. 3. 14:20
 1/1 Minekvan ***** válasza:

Kondenzátorokon a töltések összeadódnak így Q=Q1+Q2, U(C1+C2)=U1*C1+U2*C2

számokkal: 60(C1+20)=80*C1+40*20 ebböl C1=20uF

2018. okt. 3. 17:11