Kondenzátor töltését és feszültségét hogy számolom ki?


[link]


><


2015. máj. 10. 20:05
 1/3 Angelo84 ***** válasza:

1/C=1/C1+1/C2+1/C3


C=Q/U ---> Q=C*U


U1=Q/C1, U2=Q/C2, U3=Q/C3


Jó számolást.

2015. máj. 10. 20:14
 2/3 A kérdező kommentje:

teháát akkor

ha

C1 = 5 nf , C2 = 11 nf, C3 = 3 nf

V=200


Akkor 1/C = 1\5 + 1\11 + 1\3 amiből kapok C= 1,601 nF


Aztan


Q = 1,601 * 200 = 320,4 V


U1 = 320.4 \ 5 = 64,08 V

U2 = 320,4 \ 11 = 29,13 V

U3 = 320,4 \ 3 = 106,8 V


vagy a nF át kell váltani F? ><

2015. máj. 10. 20:33
 3/3 Angelo84 ***** válasza:

a Q mértékegysége Coulomb.

A Q számolásánál át kellene váltani, viszont a feszültségekre jó értéket kaptál, mert ha átváltottad volna a Q számolásnál, s utána amikor a kapacitásokkal osztasz, és figyelembe veszed azt, hogy a nanoF az 10 a mínusz 9-ediken F, akkor is ugyanazt kapod, mint amit most kaptál.

2015. máj. 11. 12:43