(a rezgés csillapodásától erre az időtartamra eltekintünk)2012. ápr. 26. 01:53
1/2 bongolo válasza:
A rezgés körfrekvenciája:
ω = 1/(LC) = ... számold ki.
A kondenzátor feszültsége az idő függvényében:
U(t)=U·cos(ωt)
Ahol U a csúcsfeszültség, 20V
a) U(t)=U/2
cos(ωt)=1/2
ez 30°-nál van, ami π/6
ωt = π/6
t = π/(6ω) = ... ezt is már csak be kell helyettesíteni.
b) A kondenzátor energiája:
E=1/2·C·U²
Ez akkor fele a maximumnak, amikor U(t)²=U²/2, vagyis:
U(t)=U/√2
cos(ωt)=1/√2
Ez 45°-nál, vagyis π/4-nél van.
ωt = π/4
t = π/(4ω) = ...
2/2 bongolo válasza:
... kritikusan kell olvasni, amit írok....
cos α = 1/2 nem 30°-ot, hanem 60-at jelent. Szóval π/3.
Remélem, máshol jól számoltam...
Bocs.