Az 540 m-es középhulláú rádióhullámot előállító rezgőkör indukciós tekercs 0, 02 H induktivitású. Mekkora kapacitású a kondenzátor?


2012. ápr. 19. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
c=f*λ és 1/f=2*pí*gyök(L*C). a C az ismeretlen, egyszerűen csak ki kell számolnod.
2012. ápr. 19. 19:01
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm !!!! :D
2012. ápr. 19. 19:07