2011. jan. 13. 16:49
1/1 DudoloPocok válasza:
C=U/Q, innen U=C*Q azaz
U= 60*10^(-3)*80*10^(-6)=4,8*10^(-6) Volt
Energia :(síkkondenzátor esetében) E=Q^(2)/(2*C), azaz
E= 6400*10^(-12)/(2*60*10^(-3))= 53,333*10^(-9) Ws