Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Bicikli puffereléshez milyen...

Bicikli puffereléshez milyen kapacitású kondenzátor lenne jó, hogy ha megállok, akkor is kis ideig világítson?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkumulátor.
2011. okt. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Ahhoz,hogy jó legyen nagyon nagy kellene,10000 mF felettivel egy lassabb kialvás már lehet,hogy lenne.

Aksikkal kéne inkább kísérletezni.

2011. okt. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal egy elemlámpát ( is)
2011. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van egy másik lámpám, abban 2 db 100 uF-os meg egy 220 uF-os kondenzátor van
2011. okt. 25. 16:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha izzós a lámpád, oda biza komoly kondenzátorok kellenek. Ha ledes, oda már emberibb méretű kapacitás is elegendő. A dolog lényege az izzó teljesítménye, az idő és a kapacitás kapcsolatán alapszik. A kondenzátorban eltárolható energia W=C*(U^2)/2 (C a kapacitás farádban, U az izzó feszültsége). W=P*t (P az izzó teljesítménye, t az idő). Vagyis C=2*P*t / (U^2). Vagyis egy 10 wattos 12 voltos izzó kb 10 másodpercig világít egy 1,4 farádos kondenzátorról (1,4 millió uF). Ha beszerzel egy ledes lámpát, ezt akár néhány ezer uF-ra is le lehet tornázni.
2011. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Bicikli puffereléshez... "

Már a cim megnevettetett...

2011. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi mindenkinek, amúgy tényleg elírtam a címet:D
2011. okt. 27. 13:43
 8/10 A kérdező kommentje:
Most, hogy olvasom a válaszokat, a képleteket nem értem, hogy melyik képlet mi.
2011. okt. 27. 16:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első képletben azt írtam le, hogy mennyi energiát tárol a kondenzátor. A második képletben pedig azt, hogy adott teljesítményű izzó ha adott ideig világít, mennyi energiát fogyaszt. A harmadik képletben az első két képletet összegeztem és rendeztem a kapacitásra. Ha behelyettesíted a lámpád (izzód) teljesítményét, üzemi feszültségét és az időt, amennyit szeretnéd, hogy világítson a lámpád megállás után, megkapod az ehhez szükséges méretű kondenzátort.
2011. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aha köszi!
2011. okt. 27. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!