2015. máj. 14. 21:00
1/2 Bugya Péter válasza:
Ha széthúzod, a kapacitása (legyen C' az új, C a régi kapacitás) a 0,4 szeresére változik(=1/2,5), a feszültsége meg a 2,5szeresére.
A kondenzátor energiája E=1/2 C*U^2= 125000*C
az új energia E'=1/2 C'*U'^2=0,5*0,4*(2,5^2)*U*C= 187500*C
És veszed a kettő különbségét. Annyi munkát kell végezned.
C = ε₀·A/d
A felületet váltsd át m²-be, a távolságot méterbe. ε₀=8,85·10^(-12)
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :))
2015. máj. 25. 01:27