Ért valaki eléggé a matekhoz, hogy megoldjon egy szöveges feladatot?


Na szóval, a téma a szinusz tétel. A szöveges feladat pedig nem is annyira szöveges, de már rohadtul elegem van, hogy sehogysem tudok rájönni. A feladat:

"Adott egy tetszőleges ABC háromszög, amire érvényes:

a:b=2:3 (a oldal úgy aránylik a b-hez, mind 2 a 3-hoz)

α:β=1:2 (alfa szög úgy aránylik a béta szöghöz, mint 1 a kettőhöz)

Számítsd ki a belső szögek nagyságát, és az oldalak arányát!"

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. máj. 28. 16:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a két oldal 2x és 3x (ekkor teljesül az eredeti arány), a két szög pedig γ és 2γ, ekkor a szinusztétel szerint ez az egyenlet írható fel:

(3x)/(2x) = sin(2γ)/sin(γ)

A bal oldalon egyszerűsíthetünk x-szel, a jobb oldalon sin(2γ) átírható 2*sin(γ)*cos(γ) alakra az addíciós tételek szerint, így pedig egyszerűsíthetünk sin(γ)-val így ez az egyenlet marad:

3/2 = 2cos(γ)

Innen már menni fog a befejezés?

2018. máj. 28. 17:20