Ti hogyan oldanátok meg az alábbi két feladatot?

[link]

2018. máj. 21. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:

7. b) a hidrosztatikai nyomás mind a kettőben egyenlő. Hiszen a képet p=ro*g*h. Mivel ugyanakkora mélység van ezért megegyezik.


a) hidrosztatikai nyomóerő ugyebár F=p*A, tehát függ a keresztmetszettől, mivel a másodinál nagyobb a keresztmetszett ezért a hidrosztatikai nyomóerő is nagyobb lesz.


8.

a) ugyebár a hidraulikus sajó képlete: F/A1=G/A2. Tudjuk, hogy az egyik A1 a másik A1*20. beirod a képletbe átrendezed és kiszámolod a a G-t


b) ugyanakkora, archimédesz törvénye alapján. minden folyadékba vagy vízbe merülő testre felhajtó erő hat melynek nagysága megegyezik a kiszorított folyadék vagy gáz súlyának nagyságával. Szóval ha az egyiket lenyomod a másik szár fele távozik a víz és emeli meg a munkahengert.

2018. máj. 21. 16:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. máj. 21. 21:01