7*(3-x)+5-4*(x-8)=-4-3*(x+3)
Ez az egyenlet amit meg kéne oldani!
Légyszi segítsetek!
2018. máj. 27. 09:18
1/1 anonim válasza:
7*(3-x)+5-4*(x-8)=-4-3*(x+3)
21-7x+5-4x+32=-4-3x-9
-11x+58=-3x-13
58=8x-13
71=8x
71/8=x
x=8,875
Az ellenőrzést rád bízom.