Valaki segítene megcsinálni ezt a két egyenletet?

[link]
2014. okt. 27. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nullára kell rendezni, közös nevezőre hozni, végül a számlálót megoldani 0-ra.
2014. okt. 27. 15:55
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy kell nullára rendezni?
2014. okt. 27. 16:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy egyenlet mindig olyan, hogy valami

izé = bizé.

Mindkét oldalából ki kell vonni bizét, és akkor lesz 0-ra rendezve:

izé - bizé = bizé - bizé,

izé - bizé = 0.

2014. okt. 27. 16:14
 4/5 A kérdező kommentje:

x+8=4x

8=4x

2=x


így kell?

2014. okt. 27. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát… Izé… Kimaradt a nullára rendezés és közös nevezőre hozás, ráadásul ami egyenletet felírtál, azt is rosszul oldottad meg.


Megmutatom a másodikon:

A nevezőben nem lehet 0, így x nem lehet -1 vagy 1 (x ≠ 1 és x ≠ -1).

2/(x + 1) + x/(x - 1) = 2.

0-ra rendezünk:

2/(x + 1) + x/(x - 1) - 2 = 0.

Közös nevezőre hozunk:

2*(x - 1)/((x + 1)*(x - 1)) + x*(x + 1)/((x - 1)*(x + 1)) - 2*(x + 1)*(x - 1)/((x + 1)*(x - 1)) = (2*(x - 1) + x*(x + 1) - 2*(x + 1)*(x - 1))/((x + 1)*(x - 1)) = 0.

Egy tört akkor 0, ha a számlálója 0. Jelen esetben:

2*(x - 1) + x*(x + 1) - 2*(x + 1)*(x - 1) = 0,

2*x - 2 + x^2 + x - 2*x^2 + 2 = 0,

-x^2 + 3*x = 0.

Azaz a megoldás x = 3 vagy x = 0.

2014. okt. 27. 21:07