1. x3-4x/x-2, hogyan kell megcsinálni? 2. Írjuk fel az AB átmérőjű kör egyenletét, ha A (-2,2) és B (4, 0).

Nagyon fontos lenne ez nekem. Köszönöm, ha válaszolnak rá! :)
2018. jan. 11. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

(x³ - 4x) / (x - 2) = (x * (x² - 4)) / (x - 2) = (x * (x + 2) * (x - 2)) / (x - 2) = x * (x + 2) = x² + 2x


Persze x nem lehet egyenlő 2-vel.

2018. jan. 11. 19:20
 2/2 anonim ***** válasza:

1.) x^3-4x/x-2 = 0


- Kiemelsz x-et:


x(x^2-4) / x-2 = 0


- Hoppá, a zárójelben pont egy ismert azonosság van: (a-b)(a+b)


x((x-2)(x+2)) / x-2 = 0


- Szerencsénk van, tudunk egyszerűsíteni (x-2)-vel!


x(x+2) = 0


- Na most a szorzat akkor nulla, ha az egyik tényezője nulla. Azaz:


x1=0


x+2=0

x2=-2

2018. jan. 11. 19:22