Nagyon fontos lenne ez nekem. Köszönöm, ha válaszolnak rá! :)2018. jan. 11. 19:01
1/2 anonim válasza:
(x³ - 4x) / (x - 2) = (x * (x² - 4)) / (x - 2) = (x * (x + 2) * (x - 2)) / (x - 2) = x * (x + 2) = x² + 2x
Persze x nem lehet egyenlő 2-vel.
2/2 anonim válasza:
1.) x^3-4x/x-2 = 0
- Kiemelsz x-et:
x(x^2-4) / x-2 = 0
- Hoppá, a zárójelben pont egy ismert azonosság van: (a-b)(a+b)
x((x-2)(x+2)) / x-2 = 0
- Szerencsénk van, tudunk egyszerűsíteni (x-2)-vel!
x(x+2) = 0
- Na most a szorzat akkor nulla, ha az egyik tényezője nulla. Azaz:
x1=0
x+2=0
x2=-2