Matematika: Ezt az egyenletet hogy kell megcsinálni? : 15 a négyzeten+x/2 a négyzeten = x a négyzeten? Elmagyaráznátok, hogy ezt, meg hasonló feladatokat hogy kell megcsinálni?

Nem értem?

2014. nov. 16. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól írhattad fel?

Ha igen, 225+x^2/4=x^2

Bővítünk 4-gyel, lesz: 900/4+x^2/4=4x^2/4

Osztunk 4-gyel, lesz 3x^2=900

x^2=300

x=10*1,73=17,3

2014. nov. 16. 17:40
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,remélem jól irtam le(ez egy szabályos háromszöges feladat volt )
2014. nov. 16. 17:50
 3/3 A kérdező kommentje:
elmagyaráznád,mert ez jó,csak nem értem.?
2014. nov. 16. 17:56