Nyégyzetgyökvonás azonosságai-elmagyaráznátok a lenti feladatot?


[link]


levezetéssel vagy csak végeredménnyel és mit hogy kivel. megköszönném:)



2014. nov. 1. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:

gyök((5-gyök(21)(5+gyök21))

gyök(25-21)=gyök4=2

alkalmazni kell az (a+b)(a-b)=a^2-b^2 azonosságot.

2 ugyanigy kell.

2014. nov. 1. 14:50
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, sokat segített^^
2014. nov. 1. 15:07