KalmarJanos22 kérdése:

Nem értem ezt az egyenletet, pedig jó ideje szenvedek vele. Hogyan lehetne megcsinálni?


x-5x+2k-1=0


Határozzuk meg a "k" paramétereit úgy, hogy a gyökök egymás reciprokai legyenek.

Nagy hálás lennék!



2014. nov. 29. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
nem maradt le egy negyzet?
2014. nov. 29. 14:08
 2/3 A kérdező kommentje:
De, igen, elnézést, x^2-5x+2k-1=0 .
2014. nov. 29. 14:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a gyökök egymásnak reciprokai akkor

x1*x2=c/a

x1*1/x1=2k-1

1=2k-1

k=1

x^2-5x+1 az egyenlet.

x1=(5+gyök(21))/2

x2=(5-gyök(21))/2

ennek a szorzat 1

2014. nov. 29. 20:04