x-5x+2k-1=0
Határozzuk meg a "k" paramétereit úgy, hogy a gyökök egymás reciprokai legyenek.
Nagy hálás lennék!
2014. nov. 29. 14:07
2/3 A kérdező kommentje:
De, igen, elnézést, x^2-5x+2k-1=0 .
2014. nov. 29. 14:13
3/3 anonim válasza:
Ha a gyökök egymásnak reciprokai akkor
x1*x2=c/a
x1*1/x1=2k-1
1=2k-1
k=1
x^2-5x+1 az egyenlet.
x1=(5+gyök(21))/2
x2=(5-gyök(21))/2
ennek a szorzat 1