100cm x 50cm x 50cm téglatest alakú akváriumot vízzel töltünk fel mennyibe kerül a feltöltés ha egy köbméter 220ft?

pls help

2018. máj. 13. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Számold ki, hogy hány köbméter víz kell hozzá és szorozd be a víz árával. Ennyit csak meg tudsz csinálni.
2018. máj. 13. 19:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiszámolod a térfogatát az akváriumnak, átváltod köbméterbe, majd kiszámold hogy akkor mennyibe is kerül bele a víz.
2018. máj. 13. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Hol akadtál el?

A szorzás nem megy, a mértékegység átváltás?

Vagy csak értelmezni nem tudod?

2018. máj. 13. 19:33
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] 4. feladat
2018. máj. 13. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, itt mindössze két szorzást kell csinálni.


1) Átváltod az éleket méretbe és összeszorzod:

V = 1m * 0,5m * 0,5m = ... m^3


Utána beszorzod a köbméterenkénti árral:


p = V*220Ft/m^3 = ... Ft

2018. máj. 14. 12:03