pls help2018. máj. 13. 19:24
1/5 anonim válasza:
Számold ki, hogy hány köbméter víz kell hozzá és szorozd be a víz árával. Ennyit csak meg tudsz csinálni.
2/5 anonim válasza:
Kiszámolod a térfogatát az akváriumnak, átváltod köbméterbe, majd kiszámold hogy akkor mennyibe is kerül bele a víz.
3/5 anonim válasza:
Hol akadtál el?
A szorzás nem megy, a mértékegység átváltás?
Vagy csak értelmezni nem tudod?
5/5 anonim válasza:
Ahogy előttem írták, itt mindössze két szorzást kell csinálni.
1) Átváltod az éleket méretbe és összeszorzod:
V = 1m * 0,5m * 0,5m = ... m^3
Utána beszorzod a köbméterenkénti árral:
p = V*220Ft/m^3 = ... Ft