Légysziii segítsetek gyorsan2017. dec. 6. 16:29
1/1 anonim válasza:
a = 2x
b = 4x
c = 9x
Az élek hossza: 4*9x + 4*4x + 4*2x = 4*15x = 60x
60x = 120 dm
x = 2 dm
Tehát:
a = 4 dm
b = 8 dm
c = 18 dm
A = 2*a*b + 2*a*c + 2*b*c = ?
V = a*b*c = ?