Egy téglatest élvázának elkészítéséhez 120dm hosszú drótot használtak el. A test éleinek aránya 2:4:9 a) Számítsd ki a téglatest éleinek hosszát! B) határozd meg a téglatest felszínét és térfogatát! Hogyan kell?

Légysziii segítsetek gyorsan

2017. dec. 6. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:
50%

a = 2x

b = 4x

c = 9x


Az élek hossza: 4*9x + 4*4x + 4*2x = 4*15x = 60x

60x = 120 dm

x = 2 dm


Tehát:

a = 4 dm

b = 8 dm

c = 18 dm


A = 2*a*b + 2*a*c + 2*b*c = ?

V = a*b*c = ?

2017. dec. 6. 16:51