2017. jún. 3. 16:14
1/3 anonim 



válasza:





Ha az élek arány 2:3:4 akkor az éleket kifejezhetjük: a=2x; b=3x és c=4x. A felszínképletbe behelyettesítve
A=2*(a*b+b*c+a*c)
1400=2*(2x*3x+3x*4x+2x*4x)=2*(6x^2+12x^2+8x^2)=2*(26x^2)=52x^2
Osztasz 52vel x^2=1400/52 majd gyököt vonsz és megkapod az x-et. Visszaszorzol 2-vel, 3-mal és 4-gyel megkapod a téglatest éleit. Innen már menni fog a térfogat.
2/3 babosmak1654 válasza:
a=2x
b=3x
c=4x
A = 1400 = 2 (ab + ac + bc)
1400 = 2 (2x * 3x + 2x * 4x + 3x * 4x)
700 = 6 * x^2 + 8 * x^2 + 12 * x^2
700 = 26 * x^2
700 / 26 = x^2
26,92 = x^2
5,19 = x
V = abc = 2x * 3x * 4x
V = 2 * 5,19 * 3 * 5,19 * 4 * 5,19
V= 3355,16 cm^3
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget
2017. jún. 4. 12:24