Nemethzso kérdése:

Egy téglatest egy csúcsába futó három éléről a következőket tudjuk: az egyik 2 dm, a másik 100 mm, a harmadik az előbbi kettő átlaga. Mekkora a téglatest felszíne?


2012. máj. 15. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Figyi! TIsztában vagy ezekkel a dolgokkal egyáltalán? Mit mikor miért számolsz? Mert elég nagy probléma, ha már ezeket sem akarod saját magad megírni, később problémáid lesznek vele, nem is kevés...

Átlagot úgy számolsz, hogy összeadod a kettőt, majd elosztod kettővel. Előtte azonban figyelj arra, hogy megegyezzenek a mértékegységek. Ha ez megvan, akkor már csak behelyettesítesz a képletbe.

2012. máj. 15. 10:40
 2/5 anonim ***** válasza:

hát az oldalai 2dm, 1dm (=100mm), és a kettő átlaga, azaz 1,5dm. A felszíne ebből már nem lehet gond.


2* ( 2*1 (egyik lap) + 2*1.5(másik) + 1*1.5(harmadik) ) (mindegyik lapból 2 van.


= 2 * (2 + 3 + 1.5) mm2 = 13 négyzetdeciméter.

2012. máj. 15. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell kiszámolni a harmadik él hosszát.


Adott

a = 2 dm

b = 100 mm = 1 dm

c - a másik két él számtani közepe

F = ?


Egy a, b, c élhosszakkal rendelkező téglatest felszíne

F = 2(ab + bc + ca)

Kicsit alakítgatva

F = 2[ab + c(a + b)]

Mivel

c = (a + b)/2

F = 2(ab + (a + b)²/2

2-vel beszorozva

F = 2ab + (a + b)²


Behelyettesítve

F = 2*2*1 + (2 + 1)² = 4 + 9

F = 13 dm²

=========


DeeDee

**********

2012. máj. 15. 15:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, hiba!


Az

F = 2(ab + (a + b)²/2

sor helyesen

F = 2[ab + (a + b)²/2]


DeeDee

**********

2012. máj. 15. 15:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Elképesztően okos vagy... Szerinted te nem számoltad ki ezzel? Csak nem írtad mellé, hogy nehogy megértse, aki kérdezte. Gondolod, aki ilyen kérdést tesz föl, annak az a lényege, hogy minél bonyolultabb megoldást keress, és azt is elhibázd?
2012. máj. 15. 15:56