Egy téglatest egy csúcsban futó éleinek hossza centiméterben mérve egész szám, szorzatuk pedig 27.
a=9cm
b=3cm
A Felszínt és térfogatot kellene kiszámolni(ezeknek képletét tudom), de nem tudok kiindulni sehogy sem, hogy kaphatnám meg a c oldal értékét. Nem találok se a neten , sehol hozzá példát vagy képletet. Segítsetek légyszíves hogyan tudom kiszámolni a -feltételezhetőleg- csúcsból kiindulva a c oldalt?
2017. okt. 17. 19:19
1/2 anonim válasza:
"Egy téglatest egy csúcsban futó éleinek hossza centiméterben mérve egész szám, szorzatuk pedig 27. "
Egy csúcsba 3 különböző él fut. Vagyis:
a*b*c=27
Ismered a-t és b-t, beírod és megkapod, hogy c=1
2/2 anonim válasza:
a*b*c=27
9*3*..=27 Mit lehetne a .. helyére beírni? (Ugye csak az 1 -et? Tehát c=1 cm.)