Téglatest hiányzó oldala? 6. osztályos geometriába


Egy téglatest egy csúcsban futó éleinek hossza centiméterben mérve egész szám, szorzatuk pedig 27.


a=9cm

b=3cm


A Felszínt és térfogatot kellene kiszámolni(ezeknek képletét tudom), de nem tudok kiindulni sehogy sem, hogy kaphatnám meg a c oldal értékét. Nem találok se a neten , sehol hozzá példát vagy képletet. Segítsetek légyszíves hogyan tudom kiszámolni a -feltételezhetőleg- csúcsból kiindulva a c oldalt?



2017. okt. 17. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

"Egy téglatest egy csúcsban futó éleinek hossza centiméterben mérve egész szám, szorzatuk pedig 27. "


Egy csúcsba 3 különböző él fut. Vagyis:

a*b*c=27


Ismered a-t és b-t, beírod és megkapod, hogy c=1

2017. okt. 17. 19:25
 2/2 anonim ***** válasza:

a*b*c=27

9*3*..=27 Mit lehetne a .. helyére beírni? (Ugye csak az 1 -et? Tehát c=1 cm.)

2017. okt. 17. 19:27