9. osztályos matek feladatban segítség?


Valaki részletesen elmagyarázná,hogy hogy kell kiszámolni az ilyen feladatokat?

[link]


Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm! :)


2017. szept. 23. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Pl. az alsónál 2* 3^(-18) = 2/(3^18)

Így felirod mindet, majd közös nevezőre hozod, és úgy a számlálókat lehet összeadni/kivonni


2/(3^18) + 4/(3^19) - 4/(3^20) = 18/(3^20) + 12/(3^20) - 4/(3^20) = 26/(3^20)

2017. szept. 23. 17:30