4. osztályos szorgalmi feladatban kéne egy picike segítség. Tedd ki a szükséges zárójelet/zárójeleket hogy igaz legyen az egyenlőség.42/2+5x3-1=12 ?


2015. okt. 27. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

42/(2+5)x(3-1)=12

42/7*2=12

6*2=12

2015. okt. 27. 15:17
 2/2 anonim ***** válasza:

alapesetben úgy van, hogy a hatványozást kel először elvégezni (az itt nincs) utána a szorzás osztás egyenrangú balról jobbra végezzük utána az összeadás kivonás egyenrangú, szóval lehet sejteni hogy valahol itt kell ügyködni


42/(2+5) * (3-1)

na ez pont 12

2015. okt. 27. 15:21