2015. okt. 27. 15:13
1/2 anonim válasza:
42/(2+5)x(3-1)=12
42/7*2=12
6*2=12
2/2 anonim válasza:
alapesetben úgy van, hogy a hatványozást kel először elvégezni (az itt nincs) utána a szorzás osztás egyenrangú balról jobbra végezzük utána az összeadás kivonás egyenrangú, szóval lehet sejteni hogy valahol itt kell ügyködni
42/(2+5) * (3-1)
na ez pont 12