Hogyan lehet megoldani gyorsan? Kérlek magyarázzátok el!


A következő két feladatot szorgalminak kaptuk, és nagyon szeretném megcsinálni, de nem tudom hogyan kell. Valaki kérem szépen elmagyarázná?


1) Két ismerős kutya 40 m távolságból felismeri egymást és egyszerre kezdenek egymás irányába szaladni. A kisebbik kutya 3 m/s sebességgel, a nagyobbik 5 m/s sebességgel rohan. Hol és mennyi idő múlva találkoznak?


2) Az előző feladatban szereplő két kutya orra között egy légy röpköd ide-oda, ameddig a kutyák orra össze nem ér. Mennyi utat tesz meg a légy, ha sebessége 40 m/s?


Előre is köszönöm!:)



2015. okt. 4. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

x ideig mennek

ugye tudjuk, hogy v*t=s

3*x+5*x=40

8x=40

x=5


Vagyis 5 mp-ig futnak.

A gyorsabb kutya 25 m-t, a lassabb kutya 15 m-t tesz meg.

2015. okt. 4. 22:00
 2/2 anonim ***** válasza:
A 2) résznél az a trükk, hogy bár a légy cikázik, sebessége mindig ugyanaz marad, és tudjuk, hogy addig repül, amíg a kutyák nem találkoznak, így annyi ideig repül, mint a kutyák szaladnak. Szóval egyszerűen s=v*t.
2015. okt. 5. 00:49