Fizika 9 osztályos Mozaik tankönyv (mozgások, energiaváltozások) 29. oldal 2-es feladat. Hogyan oldjam meg?


"Egy autó 20 m/s sebességről 10 s alatt lassult le és állt meg.

Egy motorkerékpáros 5 s alatt érte el a 15 m/s sebességet.

Kérdés: Melyiknek nagyobb a gyorsulása?



#fizika #összefüggés #sebességváltozások
2017. okt. 1. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A motornak, mert ott pozitív az érték.
2017. okt. 1. 15:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen így van.

Kicsit bővebben:

v=v0+a*t


Mindent ismersz kivéve az a-t, beírod az adatokat és kijön az a.


Pl.:

0m/s = 20m/s +a*10s

a=-2m/s^2

---

15m/s = 0m/s+a*5s

a=3m/s^2

2017. okt. 1. 15:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok köszi
2017. okt. 1. 19:46