"Egy autó 20 m/s sebességről 10 s alatt lassult le és állt meg.
Egy motorkerékpáros 5 s alatt érte el a 15 m/s sebességet.
Kérdés: Melyiknek nagyobb a gyorsulása?
2017. okt. 1. 15:05
1/3 anonim válasza:
A motornak, mert ott pozitív az érték.
2/3 anonim válasza:
Igen így van.
Kicsit bővebben:
v=v0+a*t
Mindent ismersz kivéve az a-t, beírod az adatokat és kijön az a.
Pl.:
0m/s = 20m/s +a*10s
a=-2m/s^2
---
15m/s = 0m/s+a*5s
a=3m/s^2
3/3 A kérdező kommentje:
Ok köszi
2017. okt. 1. 19:46