2017. nov. 21. 16:04
1/1 anonim válasza:
Az alapél az a szabályos háromszög oldala, annak hossza 12 cm. Ezalapján a területe
T = (12^2) * (1/4) * √3 = 62,35 cm^2
A hasáb magassága 20 cm
térfogata = alapjának területe * a hasáb magassága
V = 62,35 * 20 = 1247 cm^3