Kicsi Fiú007 kérdése:

Egy szabályos hárömszög alapú egyenes hasáb alapéle 12 cm magassága 20 cm. Mekkora a téglatest terfogata es a felszine? Valaki segítsen!

2017. nov. 21. 16:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Az alapél az a szabályos háromszög oldala, annak hossza 12 cm. Ezalapján a területe

T = (12^2) * (1/4) * √3 = 62,35 cm^2

A hasáb magassága 20 cm

térfogata = alapjának területe * a hasáb magassága

V = 62,35 * 20 = 1247 cm^3

2017. nov. 21. 16:55