Valaki matekos segítene? Koordinátageometria


Írjuk fel annak a körnek az egyenletét, amely áthalad az x²+y²=25 kör és az x-7y+25=0 egyenes metszéspontjain és a (0;0) ponton.



Fontos lenne! Az ötösöm múlik rajta :(


2010. jún. 13. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
bocs de este 11 kor már nem megy majd holnap délelőtt megpróbálok segíteni ha addig senki se segített:D b*szod ilyenkor már ne matekozz:D ártalmas:D
2010. jún. 13. 23:02
 2/6 A kérdező kommentje:
de b*szod, nekem meg a jövő évi érettségi pontjaim múlnak rajta :):) muszáj, muszáj.
2010. jún. 13. 23:04
 3/6 anonim ***** válasza:

a 2 egyenletedből csinálsz egy egyenletrendszert. Megoldod, kapsz 2 pontot. Aztán az adott 3. ponttal (0;0) és az előbb kapott 2 ponttal meg fel tudod már írni a kör egyenletét.

Bocs, tényleg este van, én már nem állok neki számolni, főleg, hogy 3 pontból köregyenletet felírni, nem 2 perc xD

2010. jún. 13. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:

A 23:07-es válasz alapján. A kör és az egyenes két metszéspontja: A(-4;3) és B(3;4).

Az AB irányvektora, ami a felezőmerőleges (e) normálvektora: (7;1). Az e egyenes egyenlet:

7x + y = 7*(-0,5) + 3,5, azaz:

7x+3y =0

Én is fáradt vagyok, fejezd be innen önállóan. Az 5-ösért megéri.

2010. jún. 13. 23:25
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó egyenlet javítva: 7x + y = 0

(Tényleg fáradt vagyok)

2010. jún. 13. 23:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2010. jún. 13. 23:28