Valami jó matekos, ha írna - megköszönném! Tört egyenlet és abszolút értékes egyenlet?


2x-4/25 - 3x+8/10 = 4x-1/20


A per jel a törtvonal.. Eljutottam odáig, hogy közös nevezőre hozom, aztán megszorzom 100-al (mivel az a közös nevező. Aztán kijött az, hogy 8x - 8 - 30x + 80 = 20 x - 5.. és innentől nem tudom folytatni :S Hátul a feladatgyűjteményben x= - 13/6 az eredmény..


Másik egy abszolút értékes: 2*|x|+3=10


Ezt nem értem, hogy hogy csináljam meg.. Megköszönném, ha valaki segítene és rátudnék jönni a két feladatra :)


2011. máj. 12. 18:27
 1/4 anonim válasza:

ez a jó egyenlet a 100-zal való szorzás után: 8x-16-3x+80=20x-5


innen:

5x+64=20x-5

69=15x

x=69/15

2011. máj. 12. 18:39
 2/4 anonim válasza:

másik:

2*|x|=7

|x|=7/2

x1= 7/2=3,5

x2=-7/2=-3,5

2011. máj. 12. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:

1. feladat

Nem jó a bal oldal felbontása, a második tag előtt negatív előjel van!


(2x - 4)/25 - (3x + 8)/10 = (4x - 1)/20


100-zal beszorozva mindkét oldalt

4(2x - 4) - 10(3x - 8) = 5(4x - 1)

Zárójeleket felbontva

8x - 16 - 30x - 80 = 20x - 5

Összevonva

42x = - 91

x = -13/6

=======

2011. máj. 12. 20:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi
2011. máj. 13. 13:55