Manosajt kérdése:

MATEK!? Valaki aki jó matekos segítsen!


1, egy háromszög kerülete 36 cm, egy hozzá hasonló háromszögé 54 cm. Mekkora a területük aránya?

2, Beatrix és Ági talált két számot amelyre log2 |a| > log2 |b|. Igaz-e hogy az a>b?

3, hányféleképpen készíthető háromszinű zászló 5 színből ha minden szín csak egyszer fordulhat elő?


2011. ápr. 17. 15:16
 1/7 anonim válasza:
0%
bocsi de én 2-es vagyok matekból!
2011. ápr. 17. 15:28
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos csak az utolsót tudom: 5*4*3

Mert ugye először 5 fajta lehetőség. pl kék.

utána már csak 4fajta, utána már csak 3. :)

2011. ápr. 17. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:

1, K1=36cm =>2

/18

K2=54cm =>3


T1=(a*ma)/2 =>3


T2=(b*mb)/2 =>4


Tehát 3 a 4-hez

2011. ápr. 17. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:

1. A hasonlóság aránya 36/54=2/3. A területük aránya a hasonlóság arányának a négyzete azaz 4/9.

2. Valóban a nagyobb, mint b mert a kettes alapú logaritmus függvény szigorúan monoton növekedő.

3. 5*4*3=60. Az első helyre 5 a 2. helyre 4 a 3. helyre már csak 3 féle színből választhatunk

2011. ápr. 17. 16:45
 5/7 vurugya béla ***** válasza:

Az előző hibás választ adott a 2-re!


Ha pl. a=-3 és b=-2, akkor nem igaz. Kisebb negatív számnak nagyobb az abszolútértéke.

2011. ápr. 17. 19:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló hülyeséget mond. Log2|-3|=1.58..>log2|-2|=1
2011. ápr. 18. 11:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Próbálom megérteni..érettségi előtt állok és nem nagyon értem ezeket a dolgokat. :/
2011. ápr. 18. 16:07