Flam333 kérdése:

Matek: A teljes négyzetté alakítás? Valaki pls segítsen levezetni mit hogyan kell, mert fogalmam sincs, pedig minden órán figyelek :S Itt az órai: x |-> 2x²+4x+1= =2* (x²+2x) +1= =2 (x²+2x+1-1) = =2 (x+1) ²-1


ez lenne a házi, igazából, ha valaki már az órait levezetné ez szerintem 1dül is menne

x |-> 2x²+6x-1=


2011. okt. 16. 12:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Azért van mindenhol dupla =,mert én szépen megformáztam és külön sorokba volt minden, thx gyakorikérdés -,-"
2011. okt. 16. 12:42
 2/4 anonim ***** válasza:

x |-> 2x²+6x-1= 2{(x²+2x)}-1=2{(x+1)²-1²}-1=2(x+1)²+3

szerintem így van, remélem jól írtam

2011. okt. 16. 12:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Ehhez a részéhez csak 1 zárójel kell nem kettő!

2{x²+2x}-1

2011. okt. 16. 12:59
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nem érted valamelyik részét akkor írd le és megpróbálok válaszolni mert pont most tanulom
2011. okt. 16. 13:02