ez lenne a házi, igazából, ha valaki már az órait levezetné ez szerintem 1dül is menne
x |-> 2x²+6x-1=
2011. okt. 16. 12:41
1/4 A kérdező kommentje:
Azért van mindenhol dupla =,mert én szépen megformáztam és külön sorokba volt minden, thx gyakorikérdés -,-"
2011. okt. 16. 12:42
2/4 anonim válasza:
x |-> 2x²+6x-1= 2{(x²+2x)}-1=2{(x+1)²-1²}-1=2(x+1)²+3
szerintem így van, remélem jól írtam
3/4 anonim válasza:
Ehhez a részéhez csak 1 zárójel kell nem kettő!
2{x²+2x}-1
4/4 anonim válasza:
ha nem érted valamelyik részét akkor írd le és megpróbálok válaszolni mert pont most tanulom