A feladat a következő lenne: A 30 fős 9.A osztályban orvosi vizsgálatot tartottak. Mikor kiszámolták az osztály átlagos testmagasságát, kiderült, hogy az egyik fiú testmagasságát 176 cm helyett 167 cm-nek írták. Mennyi lett módosítás után az osztály testmagassága, ha eredetileg 168,7 cm-t számoltak?
Nagyon megköszönném, ha valaki segítene, fogalmam sincs, hogy kéne levezetni ezt a feladatot...
2011. szept. 26. 17:39
1/3 anonim válasza:
Az átlagos magasságot úgy számoljuk ki, hogy összeadjuk mindenki magasságát, majd ezt elosztjuk 30-cal. Az eredeti számolás szerint ez: összmagasság/30=168.7 cm volt, azaz összmagasság=30*168.7=5061 cm volt. A téves számolás javítása annyi, hogy az összegben szereplő egyik 176 helyett 167-et kell írni, így az összeg 9-cel csökkeni fog. Tehát a valódi összmagasság=5061-9=5052 cm, az átlag pedig 5052/30=168.4cm valójában.
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2011. szept. 26. 17:53
3/3 anonim válasza:
A levezetés jó, csak a srácot kisebbnek írták a ténylegesnél, így nem csökken, hanem nő az átlagosnál. Így kerek 169 cm lesz az átlag magasság.