1-50-ig az összes szám szorzata?

Az a feladatom,hogy 1-50-ig szorozzam össze az összes számot,és mondjam meg,hogy hány 0-át kaptam a végére..Na én tényleg próbálkoztam már számológéppel,mindennel,de csak nem tudtam meg :/ Segítenétek?Előre is köszönöm!

2018. ápr. 26. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
2018. ápr. 26. 19:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos vgyok benne, hogy nem ez a feladat. Csak azt kell megmondanod, hány nulla lesz a végén. Nem kell őket igaziból összeszorozni.
2018. ápr. 26. 19:51
 3/5 A kérdező kommentje:

Nahát,köszönöm,nagyon sokat segítettél! :D


És igen, csak a nullák a lényegesek ^^

2018. ápr. 26. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Ha egy szám 0-ra végződik, az azt jelenti, hogy osztható 10-zel. Ha viszont osztható 10-zel, akkor osztható 2-vel és 5-tel is, így igazság szerint csak az a kérdés, hogy magát a szorzatot hányszor tudjuk elosztani 2-vel és 5-tel.


Intuitíven érezhetjük, hogy több 2-es osztó lesz, mint 5-ös (például ha 5-ig elmegyünk, addig a 2-esből és a 4-esből 3 darab 2-es szorzót össze tudunk szedni, míg 5-ösből csak 1 darab lesz, és ez a későbbiekben sem lesz nagyságrendjében másképpen), ezért csak az 5-ös szorzókat kell összeszednünk. Szerencsére tudjuk, hogy az 5-tel osztható számok 5-re vagy 0-ra végződnek, így csak az ilyen számokat kell összeszedni;

5=5, 1 darab 5-ös

10=2*5, 1 darab 5-ös

15=3*5, 1 darab 5-ös

20=2*2*5, 1 darab 5-ös

25=5*5, 2 darab 5-ös

30=2*3*5, 1 darab 5-ös

35=7*5, 1 darab 5-ös

40=2*2*2*5, 1 darab 5-ös

45=3*3*5, 1 darab 5-ös

50=2*5*5, 2 darab 5-ös


Összesen tehát 12 darab 5-öst találtunk, így 12-szer tudjuk a szorzatot elosztani 5-tel. Nem nehéz kitalálni, hogy a szorzatot 2-vel is el tudjuk osztani 12-szer, így összesen 12-szer tudjuk elosztani a szorzatot 2-vel és 5-tel, így 10-zel, emiatt 12 darab 0-ra végződik a szorzat.


A fenti 5-ösök összeszámolására van egyszerűbb megoldás is, ha érdekel, azt is leírom.

2018. ápr. 26. 20:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez a későbbiekben még jól jöhet,ha leírnád megköszönném :)
2018. ápr. 27. 20:11