2017. szept. 7. 13:59
1/3 anonim válasza:
Vegyük fel az adatokat!
1. szám: x
2. szám: (54-x)
A feladat elmondja, hogy:
x * (54-x) = 720
-x^2 + 54x - 720 = 0
Innen a tied.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)))
2017. szept. 7. 14:40
3/3 anonim válasza:
csak hogy le tudd ellenőrizni a másodfoku megoldó képleted a helyes a 30 és 24 minusz és minusz az plusz gyökjel alatt is és a törteknél is :)