Az összeg és a szorzat számait csak találomra mondtam. Igazából valamilyen képletre vagyok kíváncsi, hogy az ilyen feladatokat meg lehessen csinálni.2017. aug. 12. 23:42
1/3 anonim válasza:
Kétismeretlenes egyenlet.
x + y = 79
x * y = 143
Az 1. egyenlet átalakítva: y = 79 - x
Ezt behelyettesítve a második egyenletbe:
x * (79 - x) = 143
-x^2 + 79x - 143 = 0
Ezt megoldod a másodfokú megoldóképlettel, és lényegében készen vagy.
2/3 Tom Benko válasza:
(x+y)^2=6241
(x+y)^2-4xy=(x-y)^2=6241-4*143=5669
x-y=\sqrt{5669}
(x+y)+(x-y)=2x=79+\sqrt{5669}
(x+y)-(x-y)=2y=79-\sqrt{5669}
3/3 Tom Benko válasza:
Lerajzolod a két görbét, és keresel metszéspontot.