Odin fia kérdése:

Melyik az a két szám amelynek összege 21,1 és szorzata 107,5?

Matek házi feladat és nem értem, egyenletrendszerekkel kell megoldani.. (-_-)
2018. febr. 21. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

x+y=21,1 ; x*y=107,5 --> y=21,1-x


x*(21,1-x)=107,5

21,1x-x^2=107,5

x^2-21,1x+107,5=0 -->(alkalmazód a másodfokú egyenlet megoldóképletét)

X1=8,6 ; X2=12,5

be helyettesítve az y=21,1-x képletbe --> Y1=12,5 Y2=8,6 (habár ez a lépés kis gondolkodással elhagyható)


azaz a két szám 8,6 és 12,5

2018. febr. 21. 19:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ/megoldást!
2018. febr. 21. 19:29