Matek házi feladat és nem értem, egyenletrendszerekkel kell megoldani.. (-_-)2018. febr. 21. 17:41
1/2 anonim válasza:
x+y=21,1 ; x*y=107,5 --> y=21,1-x
x*(21,1-x)=107,5
21,1x-x^2=107,5
x^2-21,1x+107,5=0 -->(alkalmazód a másodfokú egyenlet megoldóképletét)
X1=8,6 ; X2=12,5
be helyettesítve az y=21,1-x képletbe --> Y1=12,5 Y2=8,6 (habár ez a lépés kis gondolkodással elhagyható)
azaz a két szám 8,6 és 12,5
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ/megoldást!
2018. febr. 21. 19:29