Két egymást követő természetes szám szorzata 552. Melyik ez a két szám?


Tudom, hogy a 23 és 24 az, de részletes számítással kell igazolnom..

Előre is köszönöm szépen annak, aki segít:-)



2018. jan. 7. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

x*(x+1)=552


x^2+x-552=0


Megoldod a másodfokú egyenletet, és kijön, hogy x=-24 vagy x=23.

2018. jan. 7. 18:09
 2/4 anonim ***** válasza:

A kisebbik szám legyen x

A nagyobbik x+1


x(x+1)=552

x^2+x=552

x^2+x-552=0


ezt beírod számológépbe vagy megoldóképletbe és kijön az, hogy x 23 vagy -24, de mivel a -24 nem természetes szám, ezért x=23 x+1=24

2018. jan. 7. 18:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Most már értem:D
2018. jan. 7. 18:16
 4/4 Tom Benko ***** válasza:

A két szomszédos négyzetszám 529=23^2 és 576=24^2. No most 529+23=552 és 576-24=552, ezért 552=23^2+23=23*(23+1)=23*24 illetve 576-24=24*(24-1)=24*23.


Vagy mivel két szomszédos term. szám szorzata a kisebbikkel bezárólag a számok összege, elegendő némi összeadási próba is.

2018. jan. 9. 17:23