Tudom, hogy a 23 és 24 az, de részletes számítással kell igazolnom..
Előre is köszönöm szépen annak, aki segít:-)
2018. jan. 7. 17:57
1/4 anonim válasza:
x*(x+1)=552
x^2+x-552=0
Megoldod a másodfokú egyenletet, és kijön, hogy x=-24 vagy x=23.
2/4 anonim válasza:
A kisebbik szám legyen x
A nagyobbik x+1
x(x+1)=552
x^2+x=552
x^2+x-552=0
ezt beírod számológépbe vagy megoldóképletbe és kijön az, hogy x 23 vagy -24, de mivel a -24 nem természetes szám, ezért x=23 x+1=24
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Most már értem:D
2018. jan. 7. 18:16
4/4 Tom Benko válasza:
A két szomszédos négyzetszám 529=23^2 és 576=24^2. No most 529+23=552 és 576-24=552, ezért 552=23^2+23=23*(23+1)=23*24 illetve 576-24=24*(24-1)=24*23.
Vagy mivel két szomszédos term. szám szorzata a kisebbikkel bezárólag a számok összege, elegendő némi összeadási próba is.