2014. jan. 18. 13:43
1/4 anonim válasza:
x(x+1)=12
x^2+x-12=0
Másodfokú megoldóképletével megoldandó.
A többi számnál ugyanígy.
2/4 A kérdező kommentje:
ömm... nem igazán értem
2014. jan. 18. 14:39
3/4 anonim válasza:
Hát ennél valamivel többet kell mondani. Először vegyük a csupa "1"-ből álló számsorozatot: f(n)=(10^n-1)/9. Az általad felírt számsorozat felírható így is: f(2n)-f(n). Most belátjuk , hogy tetszőleges n>=1-re megoldható az x^2+x-f(2n)-f(n)=0 másodfokú egyenlet. De ennek egyik (pozitív) megoldása megoldása (10^n-1)/3 alakú, ami természetes szám. Kapjuk a 3,33,333 stb sorozatot. Tehát a felírt sorozat 3*4, 33*34, 333*334 stb. lesz Sz. Gy.
4/4 anonim válasza:
Korrekció. A sorozatod f(2n)+f(n) alakú. Sz. Gy.