2. Két kockát egyszerre feldobunk. Mi a valószínűsége, hogy a dobott pontszám összege 7 lesz?

2010. jún. 13. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Hát ez marha egyszerű..

Hagyok egy kis gondolkodási időd neked!

2010. jún. 13. 12:29
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
gondolkozzál a kedvezőn és az összes lehetőségen!
2010. jún. 13. 12:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a kedvező és az összes lehetőséget kéne megtalálni.

Először (ha máshogy nem megy), írd le egy papírra egy más alá az összes lehetséges esetet, amit két kockával dobhatsz tehát 1-1

1-2

1-3 stb stb

Majd választ ki közülük azokat, amelyek 7-et adnak összegül (ezek e kedvező esetek). Végül pedig a kedvező/ összes képlettel számolsz.

2010. jún. 13. 12:42
 4/10 A kérdező kommentje:

6/36 jött ki. Jól jött ki?

Egymás alá leírogattam stb...

2010. jún. 13. 12:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Összes eset:36

11 12 13 14 15 16

21 22 23 24 25 26

31 32 33 34 35 36

41 42 43 44 45 46

51 52 53 54 55 56

61 62 63 64 65 66


Kedvező eset: 6

16 25 34 43 52 61


Valószínűség= kedvező eset/ összes eset

P= 6/36

6/36= 1/6

1/6 nagyjából 0,16666666666666666666666666666667-tel egyenlő, de kerekítsük 0,17-re.

Tehát a válasz: 0,17 a valószínűsége, hogy a két dobókockával dobott pontszám összege 7 lesz.

Remélem sokat segítettem.

2010. jún. 13. 12:52
 6/10 A kérdező kommentje:

na igen megspóroltál volna nekem 10percet ha előbb megoldod mint én :-)

De sokat segítettél így is mert nemtudtam hogy ennyire le kell vezetni hogy 0,1666 meg kerekíteni kell 0,17re.

Akkor ha csak azt írom le hogy 6/36 akkor az nem a teljes feladat megoldása?

2010. jún. 13. 12:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozatot írnátok, és ez lenne a feladat, akkor lehet, hogy pontot kapnál ezért. Házi feladatnál nem fontos.
2010. jún. 13. 13:08
 8/10 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2010. jún. 13. 13:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Bár nem mérvadó, ha matekszakos középsuliba jársz, és indokolnod kell, akkor meg kell különböztetned a valós és az elméleti különbséget.

A 12 és a 21 csak elméleti különbség.


Ilyen alapon:

valósak:


11, 12, 13, 14, 15, 16

22, 23, 24, 25, 26

33, 34, 35, 36,

44, 45, 46,

55, 56

66


Összesen 21 lehetőség.

Ebből 3 a jó.

3/21 = 1/7 = 0,14


Az elméleti lehetőségeket lásd fenn, ami ugyanolyan jó megoldás.


Remélem, nem kavartalak meg nagyon. :)

2010. jún. 13. 14:37
 10/10 anonim válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!


Javaslom neked az ötös lottót! Ne tévesszen meg, hogy kb. 1 a 44 millióhoz az esélyed, ez csak az elméleti válasz! A gyakorlatban két eset van: vagy nyersz, vagy nem. Ezért 50% valószínűséggel nyersz!

2010. jún. 20. 00:30